CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT EĞİTİMİ

CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT EĞİTİMİ
Image
İstanbul Haliç Üniversitesi Onaylı Sertifika.
Image
E-Devlette Görüntülenebilen Sertifika.
Image
Uluslararası Akreditasyona Sahiptir.

CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT EĞİTİMİ

CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT EĞİTİMİ

 

İş başvurularında farkını ortaya koy!

Rekabetin hızla arttığı iş dünyasında sizde fark yaratmak ve rakiplerinizden bir adım önce olmak istemez misiniz? İş ararken kariyerinize yön vereceğiniz bu önemli süreçte en önemli araçlardan biride CV’dır.

Kendinizi yalın bir anlatım ile net ifade edebildiğiniz gerekli kişisel, öğrenim, dil, yetenek ve yetkinlik bilgilerinizin dikkat çekici orijinal bir şekilde hazırlanmış olması sizi rakiplerinizden bir sıfır önde başlatacaktır. Gelin hep beraber bakalım ETKİLİ CV HAZIRLAMA TEKNİKLERİNE…


Öncelikle CV, Nedir? Ne Demektir?

CV; orijinal latince ifadesiyle Curriculum Vitae, İngilizce’deki karşılığı “Course Of (My) Life”, Türkçe’ye çevirirsek “Hayat(ımın) Seyri – Yönü – Yolu” anlamına gelmektedir. Genel kabul görmüş şekliyle ise Türkçe’de “Özgeçmiş” kelimesiyle çevirilmektedir.

CV yani Özgeçmiş, iş başvurularında kendimizi ifade etmek için kullandığımız birkaç sayfalık yazıdan ibarettir. Ama o birkaç sayfalık yazı bizim bir işe girip giremememiz de çok etkilidir. Karşımızdaki firmanın insan kaynakları (İK) yetkilisi ya da işe alım sorumlusu tarafından hakkımızda karar verilmesinde etkili olan en temel unsurlardan biri işte bu birkaç sayfalık yazıdır.

Ortalama olarak potansiyel bir işveren hazırladığınız mükemmel cv için yaklaşık altı-sekiz saniye zaman ayırır ve bu süre kadar inceler. Bu inceleme sonucunda sizin mülakata değip değmediğinize karar verecek. Bu sizin ilk izlenimi gerçekten iyi vermeniz gerektiği anlamına geliyor. Eski Cv jargonlarını unutun, kısa ve öz olun ve açılış cümlenizde fazlaca kullanılmış klişelerden kaçının.

Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Kurum Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Sertifika Örneği


Diğer Eğitimler