EĞİTİM KOÇLUĞU

EĞİTİM KOÇLUĞU
Image
İstanbul Haliç Üniversitesi Onaylı Sertifika.
Image
E-Devlette Görüntülenebilen Sertifika.
Image
Uluslararası Akreditasyona Sahiptir.

EĞİTİM KOÇLUĞU

 

 

Günümüzde değişen ve zorlu bir rekabete neden olan sınav sistemleri öğrenciler üzerinde strese, duygu bozukluklarına neden olabilmektedir.

 

Eğitim koçu, öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmayı, hedeflerini doğru bir şekilde belirlemeyi, duygu kontrolünü sağlamayı, sınav kaygısını en az düzeye indirmeyi, zamanı doğru kullanarak çalışma tekniklerini rahatlıkla uygulamasını amaçlar.

Zirve Online tarafından verilen Online Eğitim Koçu Programı’nda amaç; öğrencilerin hayatlarında rehber olabilecek yeterliliğe sahip bireyler yetiştirmektir.

 

 

Öğrencinin belirlediği hedefe ulaşmasında motivasyonunu yüksek tutan, hedefe ulaşma da doğru yolu belirleyen, öğrenciye destek olan ve yol gösteren kişiye Eğitim ( Öğrenci) Koçu denir.

Eğitim Koçluğunda amaç öğrenciyi kazanmaktır. Karşısına çıkan sınavlarda başarılı olabilmek için strese giren, çalışma yöntemini bilemeyen ya da koyduğu hedeflerin kendisi için uygun olup olmadığına karar veremeyen öğrenci, eğitim koçu sayesinde öğrenim kariyerinin basamaklarını profesyonel bir destek ile hazırlar.

Eğitim Koçu, öğrencinin yeteneğini erken yaşta farkına vararak, başarı sağlayabileceği yolda kendini keşfetmesini sağlayarak farkındalık yaratmasına rehberlik eder. Yapabilirim inancını bireyin hissetmesini sağlayan eğitim koçları, hedeflere odaklanmayı ve gerçekleşmesini için gereken desteği profesyonel olarak verir.  

Eğitim koçu, öğrencinin; kendini tanımasına, hedeflerine yönelmede yeterli beceriye sahip olmasına, doğru stratejiler ile başarıyı yakalamasına yardımcı olan en iyi yol arkadaşıdır. Öğrenci ile kurulan işbirliği sayesinde; aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde bireyin hayatında farkındalık kazandırır.

Öğrencilerin başarı ve hedefe odaklanmasında çalışma isteği kazandırarak zamanı etkin kullanmasına ve iç disiplini sağlamasına yardımcı olur.

 

Programın Amacı

Zirve Online tarafından verilen Online Eğitim Koçluğu Sertifika  Programı ile amaç; öğrencinin özgüveninin artmasını sağlayan, problemlerini çözmeyi bilen, öğrenme tekniklerini hedefleri için başarılı bir şekilde kullanabilen, öğrenci ile iyi ilişkiler kurabilen, motivasyon ve hedef arasındaki ilişkilendirmeyi başarıyla yapabilen alanında fark yaratabilen eğitim koçları yetiştirebilmektir.

 

Kimler Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitimi’ni Alabilir?

Eğitimciler ve özel eğitmenler

Öğrenci danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler

Kişisel gelişimine katkı sağlamak ve farklılaşmak isteyenler

Koçluk hizmeti vermek isteyenler

Psikolojik Danışmanlar

Rehber Öğretmenler

Aile ve öğrenci konusunda uzmanlaşmak isteyenler

Yöneticiler

Yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programına katılabilir.

 

 

Zirve Online tarafından verilen Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programı ile; koçluk prensipleri, süreci ve yapısı, beynin çalışma sistemi, hızlı okuma teknikleri, hafıza geliştirme, hedef çalışmaları, sınav kaygısının olumlu enerjiye dönüştürülmesi, temel psikoloji eğitimi, zaman yönetimi gibi konular verilmektedir.

 

 

Öğrencinin eğitim hayatında yol gösteren olarak kariyerinin gelişmesine yardımcı olursunuz.

Öğrencinin zihinsel ve duygusal değişimlerini takip ederek ne zaman danışman, takipçi, motive eden ya da ideal model olabileceğinize karar verirsiniz.

Öğrenciyi psikolojik olarak yardıma ihtiyacı olduğunda yeterli desteği vererek yeni bakış açısı ile kararlar vermesini ve rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Eğitim Sonunda Eğitim Koçu Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programını başarı ile bitiren adaylar; eğitim danışmanlığı yapabilir, kendi iş yerini açabilir, okullarda proje başlatabilir, ailelere yardımcı olabilir.

 

Online Eğitim Koçluğu Eğitiminin  Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekâna bağlı olmadan eğitim alma imkanı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı

 

Neden Zirve Online ?

Zirve Online, eğitimi ciddiye alan ve sektöründe fark yaratmayı ilke edinen bir kurumdur.

7/24 erişilebilir video dersler ve dokümanlar sistemde mevcuttur.

Dokümanları bilgisayara indirmek mümkündür.

Eğitim içeriklerine sınırsız ve rahat bir şekilde erişim sağlar.

Sınav tarihleri 15-20 gün öncesinden bildirilir.

Eğitim danışmanlarına rahatlıkla ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Kayıt İçin Neler Gerekli?

Eğitime kayıt için;

Diploma Fotokopisi

Kimlik Fotokopisi

2 Adet Fotoğraf yeterlidir.

Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Kurum Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Sertifika Örneği


Diğer Eğitimler