MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ

MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ
Image
İstanbul Haliç Üniversitesi Onaylı Sertifika.
Image
E-Devlette Görüntülenebilen Sertifika.
Image
Uluslararası Akreditasyona Sahiptir.

MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ

Masal Terapisi Eğitimi

 

MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ

Çocukların duygu ve düşüncelerini ifade etmede yetişkinler gibi konuşma becerileri gelişmemiştir. Sözlü olarak kendini ifade edebilmeleri zordur.

Masal terapisi, çocukların kendilerini ve tecrübeleri ifade etmesine yardımcı olan en doğal yöntemlerden biridir.  Çocuklar masal terapisi sayesinde davranışlarını etkileyen kızgınlık, üzüntü, endişe, hayal kırıklıkları gibi duygularını masallar yardımıyla aktarır.

Masal terapisinde çocuklar masal karakterleri ile arasında bağ kurması sağlanarak iç dünyaları hakkında bilgi sahibi olunur, terapist işlevi gören karakterler yardımıyla da problemlerin çözülmesi sağlanır.

Zirve Online tarafından hazırlanan Online Masal Terapisi Sertifika Programı ile çocukların yaşadığı duygusal sıkıntıları çözmeyi ve sağlıklı gelişimlerine ulaşmalarını sağlamayı hedeflemektedir. 

 

Masal Terapisi Nedir?

Masal Terapisi, çocukların kendilerini ifade etmede kullandığı masal ve hikayelerin yardımıyla davranışlarını düzeltme, yetiştirme ve karakter gelişimini sağlamaya yarayan psikolojik bir yöntemdir.

Masal Terapisinde kullanılan masallar, çocukların ruh sağlığını destekleyen ve tamamlayıcı unsurlar içeren altyapıya sahiptir. 

Masal Terapisi yöntemine başvuran çocuk ve ebeveynleri ilişkilerinde ya da hayat içinde sahip oldukları yanlış inanışları yeniden yapılandırabilir, , üzüntü, öfke, kaygı, güvensizlik gibi olumsuz düşünce ve davranışlarını değiştirebilir.

Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Kurum Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Sertifika Örneği


Diğer Eğitimler