TEMEL YOGA EĞİTİMİ

TEMEL YOGA EĞİTİMİ
Image
İstanbul Haliç Üniversitesi Onaylı Sertifika.
Image
E-Devlette Görüntülenebilen Sertifika.
Image
Uluslararası Akreditasyona Sahiptir.

TEMEL YOGA EĞİTİMİ

TEMEL YOGA EĞİTİMİ

 

YOGA NEDİR?

Fiziksel yoga pratiği bedene sağlık ve dayanıklılık kazandırır. Bedenden toksik maddelerin atılımını sağlarken bağışıklığımızı güçlendirir. Düzenli olarak sürdürülen yoga pratiği bir taraftan bizi fiziksel olarak güçlendirip esnetirken bir taraftan da psikolojik olarak bizi destekler, duygusal olarak dengede olmamızı sağlar. 

Tüm bu faydalarının yanı sıra yoga fizikselin ötesine uzanan bir kapı gibidir. Yoga duruşları ile geliştirdiğimiz hassasiyetle hareket etme bilinci, yaşamın akışı içinde neyi, nasıl, neden yaptığımızı fark etmemizi sağlar. Binlerce yıldır ‘Ben kimim?’ sorusunun cevabını arayan insanoğluna yol gösteren yoga kendini bilmek için bizlere sunulan öğretilerden biridir. 

Ömür boyu süren bu yolculuğun ilk durağı ise herkes için farklıdır. 

Yeni  şeyler öğrenmek çoğumuz için heyecan vericidir ama aynı zamanda da  ne öğreneceğimizi bir bütünlük içerisinde, sistemli bir şekilde programlanmış olarak görmek bizi rahatlatır. Konu yoga kadar geniş bir alem olduğunda bütüncül, belirli bir sistemi  takip eden,  içinde kaybolmuş hissettirmeyen bir bilgi akışı  yoga öğrenme yolculuğunun sağlam atılmış bir ilk adımı olabilir. 

Bu programın amacı Yoganın tüm pratiklerinin asanaların, meditasyonun, mudranın, nefesin ve birçok konuyu kapsayan akışları, birbirini tamamlayacak ve basamak basamak ilerleyecek şekilde sizlere sunabilmek. Yoganın fiziksel pratikleriyle birlikte binlerce yıllık tarihiyle şekillenen felsefesini de belirli bir müfredat kapsamında bütüncül, sıralı bir akışı takip ederek, en uygun çerçeve içerisinde sizlere aktarabilmek.

Yoga ile ruhunuzu, bedeninizi ve aklınızı aynı noktada birleştirin ve anda kalabilmenin tadına varın. En verimli ve en güzel an, o an içinde bulunduğunuz andır.

Zirve Online ile kendi yolculuk amacınızı bulun!

Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Kurum Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Sertifika Örneği


Diğer Eğitimler