PROFESYONEL YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

PROFESYONEL YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ
Image
İstanbul Haliç Üniversitesi Onaylı Sertifika.
Image
E-Devlette Görüntülenebilen Sertifika.
Image
Uluslararası Akreditasyona Sahiptir.

PROFESYONEL YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Yaşam Koçluğu Eğitimi

 

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Günümüzde çeşitli nedenlerle artan stres, özel hayatın getirdiği sorumluluklar, iş yoğunluğu, sosyal hayatın istenilen düzeyde olmaması, kişiler arası iletişim problemlerinin yarattığı olumsuzluklar sonucunda bireylerde mutsuzluk, hayatından tatmin olamama gibi durumlar gözlemlenmeye başlamıştır. Son yıllarda, kişilerin zorlu hayat koşullarında profesyonel yardım almak istemesi ile birlikte yaşam koçluğu da önemli bir meslek grubu olarak ortaya çıkmıştır.

Zirve Online , uzman psikolog ve danışmanlar tarafından hazırlanan Yaşam Koçluğu Eğitim Programı ile kişisel gelişimine katkıda bulunmak; hayatında bir değişim, dönüşüm yaratmak; daha büyük bir farkındalıkla ilerlemek isteyen ve bu alanda kariyer sahibi olmayı hedefleyen bireylere yardımcı olmaktadır.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Öncelikle yaşam koçu, bir psikolojik danışman ya da psikolog değildir. Bireye farklı bakış açıları kazandırmaya çalışan, problemlere yönelik pratik çözümler sunan, bireyin iletişim yeteneklerini ortaya çıkaran ya da geliştiren kişidir.

Süreçte, yaşam koçu ve bireyin farklı sorumlulukları vardır. Her iki taraf da olumlu sonuçlar alabilmek adına sorumluluklarını yerine getirmelidir. Yaşam koçu, bireyi iyileştirme sözü vermez ancak kişiye destek olarak potansiyelini ortaya çıkarması ve gelişim sağlamasına yardımcı olur.

Yaşam Koçu, psikolojik hastalık ya da problemlerle ilgilenmez. Bireylerin hayatlarında nasıl daha başarılı olabileceğine odaklanır. Yaşam koçluğu tedavi edici değil, geliştirici bir uzmanlık alanına sahip kişisel gelişim hizmetidir. 

Profesyonel Koçlar kişilere, hedeflerine ulaşmaları için yardımcı olur. 

Yaşam Koçluğu, bireyin hedefe ulaşmasında performansını arttırarak, sosyal yaşamında ve iş hayatında etkin sonuçlar elde etmesine yardımcı olan bir meslek grubudur.

Yaşam Koçu, bireyin içsel potansiyelinin farkına varmasını sağlayarak hayatında değişimler yaratmayı hedefleyen bir profesyoneldir.

Yaşam Koçu, bireyin her durumda 'yapabilirim' inancını taşımasını sağlar.

 

Programın Amacı

Zirve Online , Yaşam Koçluğu Sertifika Programı ile bu konuda hizmet almak isteyen bireyler için, sektöre yetkin ve donanımlı yaşam koçları kazandırmayı hedef edinmiştir.

Eğitimi almak isteyen bireylere, ülkemizde her gün daha fazla talep gören yaşam koçluğunun misyon ve inceliklerini öğreterek; ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar ile mezun ederek işlerini özenli, verimli ve etik kurallara uygun şekilde yapan bireyler yetiştirmektir.

Kimler Yaşam Koçluğu Eğitimini Alabilir?

· Yaşamında değişim, dönüşüm ve farkındalık yaratmak isteyenler

· Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler

· Yaşam koçluğu alanında kariyer hedefi olanlar

· Eğitmenler

· Psikolojik Danışmanlar

· Rehber Öğretmenler

· Psikologlar

· Öğrenci-Aile konusunda uzmanlaşmak isteyenler

· Sağlık çalışanları

· Siyaset ile uğraşanlar

· Yöneticiler

Yaşam Koçluğu Eğitiminin İçeriği

Yaşam Koçluğu Eğitiminde; koçluğun tanımı ve önemi, koçluk hizmetinin faydası, etik değerler, iletişim yolları, güven oluşturma, bireyi harekete geçirme, kişilik tespiti, koçluk görüşmelerinin detayları ve koçluk sürecinde kullanılan yöntemler verilmektedir.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı ders içerikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Sıkça Sorulan Sorular bölümünün sonrasında yer alan iletişim formu yoluyla talebinizi belirtmeniz durumunda eğitim danışmanlarımız sizlerle detayları paylaşacaktır.

Yaşam Koçluğu Eğitiminin Avantajları

· Hayata dair alması gereken kararlarda zorlanan ya da kendini bu konuda yetersiz görenlerin içlerindeki gücü görmesini sağlar. Kararsız ya da kendi iç gücünün farkında olmayan bireylerin hayallerini gerçeğe dönüştürür.

· Başkaları tarafından dayatılan bir hayatı yaşayan bireyler, bu eğitim sayesinde yaşamının kontrolünü ele alır.

· Özel yaşamında ya da iş hayatında hedeflerini net bir şekilde belirleyemeyen, koyduğu hedeflere ulaşmada nasıl bir yol izleyeceğini bilemeyen bireylere inanç ve motivasyon desteği sağlar. Kişisel hedeflere ulaşmada planlı bir yol haritası hazırlar.

· Değişime ve gelişime açık olan kişilerin yol gösterici olmasını destekler.

· Yeni bakış açıları kazandırır.

· Kişinin kariyerinde ön plana çıkmasını, hedeflerine doğru bir şekilde ulaşmasını sağlar.

· Kişiler arası ilişkileri kuvvetlendirir.

Eğitim Sonunda Yaşam Koçu Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Yaşam Koçu Eğitimini tamamlayanlar birebir yaşam koçluğu yapabilir ya da kendi yaşam koçluk merkezlerini açabilir. Ayrıca, danışmanlık merkezlerinde, kolejlerde, spor salonlarında, okullarda ve diğer birçok kurumda hizmet vererek bireylerin hayatında fayda sağlayabilirler.

Yaşam Koçu Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bu eğitimi almak isteyen kişiler kendilerini geliştirmeye istekli olmalıdır. Bireyin bu konuda kendine karşı dürüst olması oldukça önemlidir.

Eğitim sonunda verilecek olan sertifikanın geçerliliği önemlidir. Bireyin amacı, sadece, pek çok yerden alınabilecek sertifikaya sahip olmak değil; Zirve Online Akademi’nin donanımından faydalanarak bu işi gerçekten öğrenmek olmalıdır.

Eğitim içeriği hakkında bilgiye sahip olmak, eğitim sonrasında vereceğiniz koçluk hizmetlerinde gelişiminize katkı sağlayacak nitelikte olmalıdır.

 

Online Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın eğitim alma imkânı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı

Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Haliç Üniversitesi Sertifika Örneği

Kurum Sertifika Örneği

Zirveonline Eğitim Kurumları Sertifika Örneği


Diğer Eğitimler